OKUT KAZAN AKADEMİ


 

 

HAFIZA TEKNİKLERİYLE VERİMLİ ÇALIŞMA YÖNTEMLERİ KURSU
    Başarılı olmak için çok çalışmak tek başına yeterli olmayabilir. Elinizde dünyanın en iyi arabası da olsa bakımını yapmadıysanız ve sürüş tekniklerini bilmiyorsanız arabadan verim alamazsınız. Sadece garajınızda bekletirsiniz. Beynimiz de dünyanın en iyi makinasından daha iyidir. Onun bakımını (beslenme-egzersiz) yapmıyorsanız, geliştirme ve kullanma tekniklerini bilmiyorsanız yeterince verim alamazsınız.
Çok çalıştıkları halde, etkili ders çalışma yöntemlerini kullanmamaları nedeniyle istediği sonuca ulaşamayan pek çok öğrenci vardır. Bu nedenle öğrencilerin çalışırken etkili öğrenme konusunda bazı temel ilke ve yöntemler hakkında bilgi edinmeleri, başarıyı artırmada yardımcı olacaktır. Bu kursun temel amacı;
* Hafıza teknikleri
* Hafızayı geliştirme yolları
* Motivasyon
* Çeşitli öğrenme tutumları
* Olumlu düşünmenin ders çalışmaya etkisi
* Nasıl ders çalışılmalı
* Etkili okuma, dinleme ve not alma
* Etkili öğrenme yöntemleri konusunda katılımcıları bilgilendirmektir.

Neler Kazanılır?

Eğitim sonunda, katılımcılar,

– Bilgilerini bilinçli şekilde hafızalarına kaydederek zihinsel dağınıklığın önüne geçerler,

– İstendiğinde istenen bilgilerin bellek alanından çağrılmasını öğrenirler,

– Güçlü hafızaya sahip olan insanlar olarak, konuşma, iletişim, öğrenme, motivasyon, konsantrasyon gibi konularda özel yetenekler kazanırlar.

Katılımcı Profili:

Eğitime, sahip olduğu bilgi donanımını daha iyi kullanmak isteyen, öğrendiklerini daha etkin kaydetmek ve hatırlamak isteyen herkes katılabilir.

31 2021-02-27 11:37:48 2021-08-01 06:24:17 2021-03-02 11:43:52